vizyonelektronik
Vizyon Elektronik'e Hoşgeldiniz!
B2B Bayi Girişi

Menü

kullanim-sartlari

 

SİTE GENEL KULLANIM BİLGİSİ

 

 

Ödeme seçenekleri için tıklayın
Bu fonksiyon sayesinde, incelediğiniz ürünün peşin veya taksitli tüm ödeme seçeneklerini bir tabloda görebilirsiniz.

Alışveriş Listeme ekle
Almayı arzu ettiğiniz ürünlerin bilgilerini saklayan size özel bir hafızadır. Bu sepete attığınız ürünler vizyonsahibi.net tarafından sunulmaya devam ettiği sürece burada kalacaktır.
Aklımdakiler sepetinizdeki ürünler dilediğiniz zaman satın alabilmeniz için alışveriş sepetinize atılmaya hazır olacaktır.

Tavsiye Et
"Tavsiye Et" fonksiyonu sayesinde, satın almadığınız ancak arkadaşlarınızın ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bir ürünü kolaylıkla onlara tavsiye edebilirsiniz.

Yorum Yaz
"Yorum yaz" fonksiyonu sayesinde, bildiğiniz veya kullandığınız ürünlerle ilgili bilgileri ürünlerin yorumlar bölümüne ekleyerek diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Ödeme İşlemleri Sırasında
Satın aldığınız bir ürünün teslimatı için sizden istenen kimlik bilgileri, teslimat adresleri, irtibat numaraları vb. bilgileri her defasında yeniden yazmak zorunda kalmazsınız. Üye olurken bir defaya mahsus verdiğiniz bu bilgiler her alışverişinizde otomatik olarak yerini alır. Ayrıca bu bilgileri istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Her alışverişinizde bu bilgilerin otomatik olarak görüntülenmesi size hem zaman kazandırır hem de kolaylık sağlar.

Menüme ekle
İstediğiniz alt ürün gruplarını sol taraftaki ana ürün gruplarına başlık olarak ekleyerek daha kolay ulaşmanızı sağlar.

ALIŞVERİŞ & ÖDEME İŞLEMLERİ

 

 


Alışveriş Sepetiniz

vizyonsahibi.net'de yaptığınız alışveriş sırasında seçtiğiniz ürünleri sakladığınız bölümdür. Alınan ürünlere ve ödemelere ilişkin tüm bilgiler ödeme aşamasında topluca değerlendirilmek üzere buraya kaydedilir. Alışveriş arabanızı herhangi bir süpermarketten tanıdığınız geleneksel alışveriş arabasına benzetebilirsiniz.

 

Ödeme & Taksit Opsiyonları

Kredi Kartı online ödeme sistemi
Tüm Mastercard ve Visa kredi kartlarınızla online ödeme sistemi ile alışveriş yapabilirsiniz. Dikkat! Kredi kartınız internet üzerinden alışverişe açık olması gerekir. 

Havale / EFT
Havale ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır.

3 iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır. Tekrar sipariş geçmeniz gerekir.

Havale / EFT için Hesap Numaralarımız :

Banka Adı  :  YAPI KREDİ - MEHMET KARUL
Şube  : BAYRAKLI- 384
Hesap Tipi  : YTL
Hesap No  : 67813319

--------------------------------------------------------------------------------
 
Banka Adı  :  İŞ BANK - MEHMET KARUL
Şube  : BAYRAKLI 3430
Hesap Tipi  : YTL
Hesap No  : 0318114

--------------------------------------------------------------------------------
 
Banka Adı  :  AKBANK - MEHMET KARUL
Şube  : BAYRAKLI 350
Hesap Tipi  : YTL
Hesap No  : 0134330

Taksitli Kredi Kartları
Sitemizde taksitli satış yapılmaktadır,Online veya Mail order ile taksitli alışveriş yapabilmektesiniz.
Kredi kartınıızı sitemizde rahatlıkla kullanabilirsiniz normalde bankalar tek güvenlik sertifikasını yeterli bulur bizim sitemizde çift güvenlik sertifikamız vardır güzel ve güvenli olan herşey siz sayın müşterilerimiz içindir.
Kredi Kartı Provizyon Aksaklıkları
Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir:
Bu nedenler arasında başlıcaları;

1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
2. Kredi kartınız internet üzerinden alışverişe kapalı olması,
3. Kart numarasını hatalı girmeniz,
4. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
5. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması, görüşmeniz gerekmektedir.

BKM Express ile Ödeme

BKM Express, kart bilgilerinizi paylaşmadan, güvenle alışveriş yapmanızı sağlayarak internet alışverişlerinizi hızlı, kolay ve keyifli hale getiren ücretsiz bir hizmettir. Kart sahibiyseniz BKM Express'e kaydolabilir, Bankanızın sağladığı taksit ve ödül/puan kazanımı fırsatlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için BKM Express Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz


Vizyonsahibi.net 'de Veri Güvenliği ve Gizliliği
 

Vizyon Elektronik  KULLANICI GÜVENLİĞİ VE GİZLİLİĞİ BİLDİRGESİ

Tüm sistem web tabanlı olduğundan kullanıcıların zahmetsizce tanınması ve veri güvenliğinin hızla onaylanabilmesi için kullanıcıların web tarayıcılarına "cookie" adı verilen veriler gönderilmekte ve müşteri bilgisayarlarında saklanan bu cookieler belli aralıklarla güncellenerek optimal sistem performansı sağlanmaktadır.

Veri Güvenliği:
Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. 
Vizyon Elektronik  kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

Veri Paylaşımı:
Vizyon Elektronik yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar.
Ayrıca kullanıcılar onay verdikleri takdirde bu bilgiler Vizyon Elektronik tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir.

 


Vizyonsahibi.net 'de Kredi Kartları Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Vizyonsahibi.net  sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Vizyonsahibi.net 'de bu amaçla kurulmuş, verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirir. Bu yüzden, Vizyonsahibi.net 'den ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal bilgilerin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin müşteriye yollanması gereklidir , bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşterilerle irtibata geçilmektedir.

Sitemizin güvenliği Dünyaca ünlü web güvenlik kurulusu olan GlobalSign tarafından sağlanmaktadır.

 Sitemizin 128 Bit SSL Sertifikası vardır.


SSL ve güvenliğiniz, SSL teknolojisi ile, satın alma süreci başladığında kullanıcı bilgisayarı ile banka arasında doğrudan şifreli bir iletişim olmakta ve kredi kartıyla ilgili hiçbir bilgi Vizyonsahibi.net  çalışanları ya da üçüncü şahıslar tarafından görülmemektedir. "Internet'te güvenli alışveriş yapmak normal bir restoran ya da benzinlikte kredi kartınızı kullanmaktan daha güvenlidir."

Vizyonsahibi.net 'de kredi kartı numaranız personelce bilinmemekte ve CVV2 numaranız sizin haricinizde kimse tarafından görülememektedir.

 

Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları:

Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.

İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyid edin. 

 

Vizyonsahibi.net 'de Haklarım

Vizyonsahibi.net bir Vizyon Elektronik iştiraki olarak tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, vizyonsahibi.net alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

 

SİPARİŞ ve TESLİMAT ŞARTLARI

 

Siparişim elime ne zaman ulaşır?

Vizyonsahibi.net, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir. Normal şartlarda Vizyonsahibi.net'den yaptığınız alışverişler, onayının sağlıklı olarak alınması halinde İzmir içine onay e-mail'ini takip eden 1- 3 iş günü içerisinde, İzmir  dışındaki tüm şehirlere onay e-mail'ini takip eden 1- 3 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılır.

 

Haftasonu Siparişleri

Hafta içi 17.00'den sonra verilen siparişler, ertesi günden itibaren kargoya teslim edilmeye başlanır. Cumartesi günü 12.00'den sonra verdiğiniz tüm siparişler  Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir hatta doğu illerine daha geç ulaşacaktır, Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

 

Stok Sorunları

Verdiğiniz siparişlerden bazıları nadiren de olsa elimizde bulunmayan veya renk seçenekleri vs kalmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

 

Alternatif Alıcı Bilgileri

Vizyonsahibi.net'den verdiğiniz siparişlerde, "Teslimat Bilgileri " kısmında "Alternatif Alıcı" kısımları dikkatle doldurulmalıdır. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alternatif alıcıların ancak kimlik ibrazı karşılığında teslim alabileceğini unutmayınız.

 

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz. (Örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs.)

 

Hatalı / Eksik Siparişler

Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.